A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site
Anasayfa / Ortaokul / E-Kurs Öğrenci Başvurusu Nasıl Yapılır, EBA Şifresi Nasıl Alınır

E-Kurs Öğrenci Başvurusu Nasıl Yapılır, EBA Şifresi Nasıl Alınır

e_kurs_eba_sifresiMEB Destekleme ve Yetiştirme kurslarına E-Kurs modülünden öğrenci başvurusu nasıl yapılır? EBA öğrenci şifresi nasıl ve nereden alınır?

Destekleme ve Yetiştirme kurslarına öğrenci başvuruları 25 Eylül 2 Ekim tarihleri arasında alınacak.
Kurslara katılmak isteyen öğrencilerin, E-Kurs modülü üzerinden başvurularını yapmaları gerekiyor. E-Kurs modülüne giriş yapabilmek için EBA giriş şifresi alınması gerekiyor.

E-kurs öğrenci şifresi nasıl ve nereden alınır?

E-Kurs EBA öğrenci giriş şifresi, okul idaresinden alınacak. Ayrıca kursu verecek öğretmen belirlenmiş ve E-kurs modülüne işlenmiş ise, öğrenciler ders almak istedikleri öğretmenden de şifre alabilecekler. Okul idareleri ve öğretmenler eba.gov.tr adresine giriş yaptıktan sonra öğrenciye şifre atama kısmından öğrencinin kimlik numarasını girerek şifre oluşturabilecek.

1) Okula devam eden öğrenciler şifreyi okul/kurumlarından alacaklar.Okul yönetiminden aldıkları EBA Şifresi ile e-kurs modülü üzerinden veya bizzat kurs müdürlüğüne kurs açılan derslerle ilgili başvuru yapabileceklerdir. İstedikleri derslerden kurs açılmaması durumunda kurs merkezine taleplerini yazılı olarak iletebileceklerdir.

2) Açık öğretim öğrencileri ise başvurularını örgün kurs merkezleri, kursiyerler(mezunlar) ise halk eğitim merkezleri aracılığıyla yaygın eğitim kurs müdürlüklerine bulundukları sınıf düzeyini gösterir belge veya diploma ile bizzat başvurarak yapacaklar ve kurs şifrelerini alacaklardır.

E-Kurs Öğrenci Başvurusu nasıl yapılır

Okul idaresinden EBA giriş şifresi alan öğrenciler
e-kurs.eba.gov.tr
adresinden Öğrenciler için eba girişi butonunu tıklayarak kimlik numaraları ve aldıkları şifreyle giriş yapıp başvuruda bulunabilecek.

Başvuru sırasında öğrenciler ders ve öğretmen tercihinde bulunabilecek

Devamsızlık Yapan Öğrencinin Kaydı Silinecek

Kursa kayıt yaptıran öğrencilerin devamları zorunludur. Her kurs döneminde okutulması gereken toplam ders saatinin özürsüz olarak 1/10’ u kadar devam etmeyen öğrencilerin kurs kaydı silinecek. Aynı dönemde başka bir kursa devam edemeyecek.

Kurslara devamları süresince kurs disiplinini ve işleyişini bozucu hâl ve hareketleri görülen öğrenci veya kursiyerler hakkında, kayıtlı oldukları okul/kurumların ilgili mevzuatına ve diğer mevzuata göre işlem yapılacak.

Kurslar 2 Dönem Olacak

1. dönem yetiştirme kursları 3 Ekimde başlayıp 24 Ocakta sonlanacak, 2. dönem kursları 8 Şubatta başlayıp 17 Haziranda son bulacak.

Destekleme ve Yetiştirme Kursları Kılavuzu

2 Yorum

  1. bahriye akman

    eba kurs derslerinden özel okula giden öğrenciler yararlanabileceklermi

    • Yararlanabilmeleri gerekiyor. Okul idaresinden şifre alıp başvurusunu yapsın.