A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site
Anasayfa / Haber / MEB 8. Sınıf Kursu İçin Ön Değerlendirme Sınavı Yayımladı

MEB 8. Sınıf Kursu İçin Ön Değerlendirme Sınavı Yayımladı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) TEOG kursuna kayıt yapan 8. sınıf öğrencilerinin hazırbulunuşluk düzeylerini ölçmek amacıyla ön değerlendirme sınavı yayımladı.

8. ve 12. sınıf öğrencileri için yayımlanan Ön Değerlendirme Sınavı soruları ve cevap anahtarları sadece kurs merkezleri tarafından indirilebilir durumda. Sınav kitapçığını indirmek için http://e-kurs.eba.gov.tr adresinden kurs merkezi girişi yapmak gerekiyor. Sınavın ne zaman ve nasıl yapılması gerektiğiyle ilgili herhangi bir bilgilendirme yok. Sınav kitapçığının üzerinde aşağıdaki bilgiler yer almakta:

 • Bu sınav 2015 – 2016 Eğitim – Öğretim yılında yapılacak “Hazırlık Kursları”ndaki öğrencilerin
  hazırbulunuşluk düzeylerini ölçmek amacıyla hazırlanan “Ön Değerlendirme Sınavı”dır.Sorular geçmiş yıllardaki kazanımlar dikkate alınarak oluşturulmuştur.Bu sınav Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük (Sosyal Bilgiler), Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ve İngilizce derslerinden oluşmaktadır.

  Soru Sayıları:
  Türkçe: 10
  Matematik: 10
  Fen Bilimleri: 10
  T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük (Sosyal Bilgiler): 10
  Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi: 10
  İngilizce: 10