A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site
Anasayfa / Ortaokul / TEOG Sınavı / TEOG Matematik Soru Dağılımı (1. Dönem)

TEOG Matematik Soru Dağılımı (1. Dönem)

Geçmiş TEOG Matematik Sınavlarında soru dağılımı nasıldı? TEOG matematik sınavlarında hangi konudan kaç soru çıktı? En çok soru çıkan matematik konuları hangileri? 2015 1. dönem TEOG matematik sınavında hangi konudan kaç soru çıkacak?

TEOG Sınavında başarılı olmanın yöntemlerinden biri çıkan soru sayısının konulara göre dağılımını bilmek, en çok soru çıkan konulara daha fazla vakit ayırıp zamanı ekonomik kullanıp verimli çalışmaktır. Sizler için önceki yıllarda TEOG matematik sınavlarında çıkan soruların konu dağılımını yaptık.

1. Dönem TEOG Matematik Sınavlarında Hangi Konudan Kaç Soru Çıktı?

TEOG sınavı 3’üncü yılına giriyor. Bundan önceki 2 yılda mazeret sınavları ile birlikte 1. dönem toplam 4 sınav yapıldı. Yapılan sınavlarda en çok soru çıkan matematik konularını sizler için analiz edip tablo haline dönüştürdük.

Yaptığımız analiz sonucu 4 TEOG sınavında da sorulan 20 sorudan en çok soru çıkan matematik konusu “kareköklü sayılar”. Kareköklü sayılardan 2013 , 2013 mazeret sınavı ve 2014 sınavında 9 soru, 2014 mazeret sınavında 10 soru çıkmış. Kareköklü sayılardan sonra en çok soru çıkan diğer konu “üslü sayılar”. Yapılan 4 sınavda da üslü sayılardan (bilimsel gösterim hariç) 6 soru çıkmış.

Çıkmış TEOG Matematik Sorularının Konulara Dağılımı

Geçmiş yıllarda yapılan 4 sınavın her birinden sorulan 20 sorunun en az 15 tanesi üslü ve kareköklü sayılardan çıkmış. Geçmiş yıllarda çıkmış teog sorularını indirin

2015 1. Dönem TEOG Sınavında Hangi Konudan Kaç Soru Çıkacak?

2015-2016 TEOG matematik konuları değişti (Bakınız: 2015-2016 TEOG Matematik Konuları Değişti İşte Yeni Konular) Geçmiş yıllarda 1. Dönem TEOG konuları arasında yer alan fraktal, öteleme, yansıma, dönme, histogram bu yıl yok. Bu konular yerine “Özdeşlik ve denklem arasındaki farklar” “Rasyonel ve irrasyonel sayılar arasındaki fark” ve “özel sayı örüntülerinde sayılar arasındaki ilişki” “Gerçek sayılar kümesi” konuları eklenmiş.

Tahminen bu yıl sorulacak soru sayısı: (soru sayıları kesin değildir. Bunlar geçmiş yıllarda sorulan soru sayısına bakılıp tahminen beklenen soru sayısıdır. Sınavda sorulacak soru sayılarında oynama olabilir)

Kareköklü sayılar 9

Üslü sayılar:6

Bilimsel gösterim: 1

Özdeşlik ve denklem arasındaki farklar: 1

Rasyonel ve irrasyonel sayılar arasındaki fark: 1

Özel sayı örüntülerinde sayılar arasındaki ilişki: 1

Gerçek sayılar kümesi: 1

territorialio.pro

Bir Yorum

  1. 2. Teog konulari niye yok