A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site
Anasayfa / Ortaokul / TEOG Sınavı / TEOG Matematik Soruları Zor muydu? Kolay mıydı?

TEOG Matematik Soruları Zor muydu? Kolay mıydı?

25 Kasım 2015 tarihinde yapılan 1. TEOG matematik sınavı bitti. Matematik soruları zor muydu? kolay mıydı? Öğretmen ve öğrenci yorumlarını derledik. Sizde sınavla ilgili yorumlarınızı bu yazının altına yazabilirsiniz

 

Öğrenci Yorumları

TEOG matematik sınavdan çıkan öğrenciler genellikle sınavın zor olduğunu çözemedikleri soruların çok olduğunu söylüyorlar. Bazı öğrencilerde bir iki soru dışında matematik sınavının zor olmadığını, bazı soruların çok zaman aldıklarını söylüyor. Özellikle hedef tahtası sorusu, hız sorusu, 5 üzeri -4 sorusu, üç basamaklı birler basamağı 9 olan tam kare sorusu öğrencileri en çok zorlayan sorular olmuş.

Matematik Öğretmenlerinin Yorumları

Matematik öğretmenlerinin genel yorumu (facebook gruplarında yapılan yorumlar) sınavın zorluk seviyesinin geçmiş yıllarda yapılan TEOG sınavlarına oranla biraz yüksek olduğu, soruların çözülmeyecek derecede zor olmadığını, çalışan öğrencilerin çözebileceği sorular olduğu yönünde.

Sınav Sorularının Zorluk Dereceleri

Sınav sorularının 10 tanesi hazırlığını tamamlamış tüm konuları çalışmış bir öğrencinin yapabileceği seviyedeydi

6 tanesi işlem yapmayı gerektiren sorulardı. konuya hakim bilgi sahibi ve işlem gücü iyi olan öğrencileri ayrıt edebilecek sorulardı.

Geriye kalan 4 tanesi zor ve çok iyi öğrencileri ayırt edici sorulardı. Bu sorulardan bazıları 7. sınıf konularıyla ilişkili, yorum yapmayı gerektiren sorulardı. ( hedef tahtası sorusu, hız sorusu, 5 üzeri -4 sorusu, üç basamaklı birler basamağı 9 olan tam kare sorusu)

Soap2day