A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site
Anasayfa / Ortaokul / TEOG Sınavı / TEOG Matematik Sorusunda Subliminal Mesaj mı Var?

TEOG Matematik Sorusunda Subliminal Mesaj mı Var?

25 Kasım 2015 tarihinde yapılan TEOG matematik sınavında sorulan hedef tahtası sorusundaki göze çarpan bir ayrıntı akıllara sumliminal mesaj mı var sorusunu getirdi.

A kitapçığı 9. soruda hedef tahtasının yerden yüksekliğini belirtmek için gösterilen zeminde 15 çizgi olması ve sorunun doğru cevabının √15 olması tesadüf mü yoksa soruyu hazırlayan kişinin cevaba atıfta bulunduğu subliminal bir mesaj mı olduğu merak konusu oldu.

Neden 14 değil 16 değil 10 değil 20 değil de sorunun doğru cevabı olan 15 çizgi var? gerçekten tesadüf mü yoksa soruyu hazırlayan kişi tarafından bilerek mi yapıldı? (Soruyu hazırlayanın matematikçi olduğu düşünülünce acaba tesadüf değil mi diye düşünmeden edemiyor insan)

 

Subliminal mesaj nedir?

Subliminal mesaj veya bilinçaltı mesaj, başka bir objenin içine gömülü olan bir işaret ya da mesajdır ve normal insan algısı limitlerinin altında kalmak, o anda fark edilmemek üzere tasarlanmıştır. Subliminal mesajlar insanın bilinçli dikkati tarafından fark edilemezler, ancak bu mesajların insanın bilinçaltını etkiledikleri ileri sürülmektedir. Subliminal teknikler reklamcılık ve propaganda alanlarında sıklıkla kullanılmaktadır.

Gunn granite company. Please visit site https://cultfilmsenkutfilms.com/.

Bir Yorum

  1. ÇOCUKLARIN KAFASINI KARIŞTIRMAYALIM LÜTFEN